Pimapen Sektöründe Neler Yapıyoruz ?
Küpeşte

Apartmanlarda merdivenlerin önemi büyüktür. Merdivenler sayesinde, sahibi olduğunuz daireye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Merdivenin tanımı, farklı yüksekliğe sahip olan iki farklı katı birbirine bağlı kılan yapı öğesidir. İlk örnekleri Çin'de görülen bu yapı günümüzde tüm yapılarda karşımıza çıkmaktadır. Rönesans dönemlerinde fazla önemsenmeyen merdivenler, yapılarda daha görülmeyen kısımlara inşa edilmiştir. Ancak ilerleyen dönemlerde merdiven, yapılar için oldukça büyük öneme sahiptir. Birbirinden süslü merdivenleri geçmiş tarihlerde binalarda gördük. Günümüzde merdivenler taş, ahşap, demir veya mermer ile üretilmektedir. Merdivenin üstüne basılan kısmına verilen ad basamak, karşıdan görülen kısmına verilen ad ise rıht. Basamakların yer aldığı yan kısımdaki kirişlere ise limon kiriş denmektedir. Merdivenin korkuluğunu, başka bir deyişle de günümüzde çok sık bir biçimde rastladığımız küpeşte, bu kirişten çıkmaktadır. Bu sayede günümüz merdivenleri yaşlılar ve çocuklar için çok daha güvenli bir alan haline gelirken aynı zamanda da dış görünüş açısından çok daha şık bir hale gelmişledir. Bu sayede, yaşlılar ve çocuklar için çok daha güvenli bir yapıya kavuşan merdivenler, apartmanlarda, insanların yüksek katlara çok daha rahat bir şekilde ulaşmasını sağlamıştır.

 Günümüzde bazı binalarda merdivenin yanı sıra asansöre de rastlamaktayız. Ancak asansörler ülkemizde ne yazık ki tüm binalarda bulunmaktadır. Eğer asansörün var olmadığı  bir binada yaşıyorsanız ve daireniz apartmanın üst katlarında yer alıyorsa, bu durumda, apartmanınızda bir asansör bulunmamasından dolayı üst katta yer alan dairenize merdivenleri kullanarak ulaşmanız gerekecektir. Ancak yürümekte güçlük çekiyorsanız veya küçük bir çocuğa sahipseniz apartman merdivenleri, yaşlılar ve çocuklar için uygun olmayabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalınmaması adına apartmanlarda küpeşte adı verilen merdiven korumaları bulunmaktadır. Bu korumalar sayesinde merdivenler, yaşlılar ve çocuk yaştaki kişiler için çok daha güvenli yerler haline gelmektedir. Merdivenlere yerleştirilen çeşitli küpeşteler sayesinde, merdivenlerin güvenli hale gelmesinin yanı sıra, herhangi bir kaza yaşanmaması da sağlanmaktadır.

 Buralarda kullanılan koruyucuların, apartman sakinleri ve apartmanda merdivenleri kullanan kişiler için sağlamış olduğu bir diğer yarar ise herhangi bir şekilde merdivenden düşme ihtimaliniz de sıfıra inmektedir. Böylece, daireniz hangi katta olursa olsun, dairenize giderken asansör kullanmak yerine merdiven kullanmayı tercih ediyorsanız, çeşitli küpeşteler sayesinde, dairenize çıkarken, gönlünüzce apartman merdivenlerini kullanma fırsatına erişebileceksiniz. Bu sayede, apartman içerisindeki yaşantınızı kısıtlama ihtiyacı duymadan, evinize rahatlıkla çıkabilecek ve günlük yaşantınızı çok daha güvenli ve rahat bir biçimde sürdürebilme ihtimaliniz de doğacaktır. Küpeşteler birçok farklı modelde ve renkte üretilmektedirler.

 Apartmanınıza uyacağını düşündüğünüz bir model ve bu modelin apartmanınızın iç hatlarıyla uyumlu olacağını düşündüğünüz bir rengi belirledikten sonra firmamız ile görüşerek, fiyat ve teslim süresi gibi bilgileri edindikten sonra, apartman merdivenlerinizi birbirinden şık küpeşteler ile çok daha göze hoş gelen ve aynı zamanda, yaşlılar ve çocuklar için güvenli bir hale gelen basamaklara dönüştürme fırsatına erişebilirsiniz.

Küpeşte Modelleri Ve Küpeşte Fiyatları

Firmamız, uzun yıllardan bu yana çeşitli küpeşte modelleri üretmektedir. Küpeştelerin fiyatları ve teslim süreleri, modelde istenilen detaylara ve renge bağlı olarak değişmektedir. Bunun için ilk yapmanız gereken, diğer modelleri inceleyerek, apartmanınız için uygun olacağını düşündüğünüz bir küpeşte modelini seçip, firmamız ile irtibata geçmek olacaktır. Bu sayede hem kafanızdaki modelin hangi renkte olması veya ne kadar süre içerisinde teslim edilip, apartman merdivenlerinize uygulanacak olması gibi hususlarda detaylı bilgi edinebilir ve beğenmiş olduğunu bu küpeşte modellerini, apartman merdivenlerinizde gönül rahatlığıyla kullanmanız vereceği huzuru yaşayabilirsiniz.

 

Hemen arayın ölçülerinizi verin size en uygun fiyatı verelim. Dilerseniz ölçülendirmenizide ücretsiz yapmakyayız.

Tel: 0216 376 79 99