Pimapen Sektöründe Neler Yapıyoruz ?
Umar Yapı olarak, pencere, kapı, dış kapı, giriş kapısı, bahçe kapısı, merdiven korkuluğu, bahçe duvarları ve benzeri ferforje ve demir doğrama işlerinizi yapmaktayız.Dayanıklı, estetik ve zarif görünen, bakımı kolay olan ferforjenin faydalarından sizde yararlanın.


Ferforje İşleri

Ferforje bir demir sanatı olarak da nitelendirilmektedir. Ferforje işlerinde amaç, eski veya yeni olup olmaması fark etmeksizin apartman veya bahçe ya da balkon gibi yapılarda, gerek dekoratif bir görünüm kazanması, gerekse de güvenlik açısından apartmanların bu alanlarının daha iyi seviyeye getirilmesi amacıyla birçok farklı çeşitte işlenen demire verilen addır. Günümüzde birçok apartmanda gerek camlarda gerekse de balkon kısımlarında ferforjeye ye verildiğini görmekteyiz. Apartmanın genel dokusunu bozmayacak şekilde desenler ile süslenen ve renklendirilen bu ferforjeler dairenizin dışarıdan bakıldığında çok daha şık gözükmesini sağlayan demir işlemelerdir. Gerek ülkemizde, gerekse de dünyanın birçok yerinde ev sahipleri tarafından tercih edilen bu işleme türü ülkemizde son yıllarda özellikle de yeni yapılan binalarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Oldukça geniş bir tarihe de sahip olan bu demir işleme sanatı, ilk ortaya çıkışından bu yana sürekli olarak gelişmiş ve buna bağlı olarak da hemen her yapıya uygun hale gelerek ev sahiplerinin hoşuna gidecek şekilde yüzlerce farklı işleme modelinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu sayede apartmanımızın dışarıdan bakıldığında oldukça güzel gözükmesi istiyorsanız bu işlemelerden yaptırmayı tercih ederek apartmanınızın değerini artırma fırsatını elde edebilirsiniz. Bu sayede apartmanımız hem modern bir görünüm kazanmış olacak hem de dışardan bakıldığında son derece şık bir görüntüsü ile insanları etkileyecektir. Ferforje, sadece apartman, balkon veya camlarına yapılmamakta aynı zamanda apartmanların bahçe kapılarına da yapılabilmektedir. Buralarda da tüm zarafetiyle apartmanın dış görüntüsünü büyük ölçüde göze hoş hale getiren ferforje işlemeler, İstanbul gibi büyük semtlerde birçok farklı yerde görülmektedir. Dilerseniz, ferforje işlemeye uygun yapıda bir apartmana sahipseniz firmamız ile görüşerek uygun fiyatlı ve son derece şık bir biçimde işlenmiş bir ferforjeye sahip olabilir ve apartmanınızın dış görünümünü çok daha göze hoş gelen bir hale getirebilirsiniz.

Ferforje işleri 1960’lı yıllara bakıldığında, bu yıllarda balkonlarda kullanılması ile birlikte ortaya çıkan demir doğramaları olarak insanları sunulmuştur. Daha sonraları ise balkonların belirli bir kısmını kapatmak veya korkuluk gibi amaçlar ile kullanılmak için üretilen ferforjeler, alüminyum veya plastik doğrama gibi şeylerin de kullanılması ile birlikte yeni bir çağ açmayı başarmıştır. 1980 yıllarına gelindiğinde bu yıllarda daha dekoratif amaçlı modellerin ortaya çıktığı görülmektedir. Ferforje bahçe, duvar korkulukları, ferforje korkuluk veya bina giriş kapıları işlemelerin bu yıllarda sıklıkla görüldüğü olmuştur. İlk başlarda tamamıyla güvenlik amaçlı olarak yapılan bu işlemeler, daha sonraları ise dekoratif amaçlı olarak kullanılmaya başlanmış ve bu sayede ortaya birbirinden şık ferforje modelleri çıkmıştır. Günümüzde, dilerseniz bahçe kapısı, garaj kapısı gibi evinizi ve evinizin çevresini güzelleştirmek için birçok alanda ferforje işlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ferforje İşlerinde En Doğru Adres

Firmamız, uzun yıllardan bu yana yüzlerce farklı müşterisine ferforje işleri konusunda destek sağlamıştır. Titiz çalışma prensipleri sayesinde firmamız, her daim kendisini tercih eden müşterilerini memnun bırakmayı başarmış ve bu sayede birçok farklı referans ve olumlu yorumu almayı başarmıştır. Eğer dairenizdeki camlara veya balkonunuza ferforje yaptırmayı düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız ferforje işlerini apartman, bahçe kapısı veya garaj kapısı gibi alanlarda da gerçekleştirebilmektedir. Tek yapmanız gereken ferforje modellerine nerede ihtiyaç duyduğunuzu belirtip, ölçü veya fiyatlandırma gibi detayları alabilmek için firmamızla iletişime geçmek olacaktır. Ardından, firmamız sizinle görüşerek, fiyat ve teslimat süresini belirtmekte ve bu süre zarfında apartmanımızın çevresini birbirinden şık ferforje işleri ile donatma fırsatına erişebilmektesiniz.

 Tüm ferforje işleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Tel: 0216 376 79 99