Pimapen Sektöründe Neler Yapıyoruz ?

Sineklik Tamiri


Pencereler evlerde büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle pencereleri açarak yaz aylarında sıcak havadan az da olsa kurtulabiliyoruz. Bu yüzden de sıcak günlerde sık sık pencerelere yöneliyoruz. Sıcak havaların dışında da bazı problemler ortaya çıkabiliyor.


Örneğin, sinek sayısında ki artışlar dikkat çekiyor. Dolayısıyla sıcaktan kurtulmak için açtığınız pencereler, Sineklerin eve girmesine olanak sağlıyor. Bu problemden kurtulmanın yolu ise, sineklik taktırmaktır. Bundan sonra pencereleri rahatlıkla açabilirsiniz. Ancak ara sıra bu sineklikler hasar görebiliyor. Bu tarz vakalarda firmamızdan yardım almalısınız.


Sineklik Tamirinde Firma Tercihi


Evinizde kullandığınız sinekliklerde sorun olduğu zaman, bilginiz olmadığı takdirde tamir etmeye kalkmayın. Çünkü daha büyük hasarlar verebilirsiniz. Atacağınız ilk adım sineklik tamiri hizmeti veren firmamıza ulaşmak olmalıdır. Firmamız, sizi bu dertten en kısa zamanda ve en iyi şekilde kurtaracaktır. Yüksek donanım ve kaliteli hizmetten sizler de memnun kalacaksınız. Ayrıca diğer firmaların yaşattığı mağduriyeti yaşamayacaksınız. Ürününüz tekrar arıza sorunu ile karşı karşıya kalmayacaktır. İşimizi severek yapıyoruz.


 Sineklikler Pimapen sistemlerine uyumlu pencere ve kapılarda uygulanabilir. Sineklik sistemi, kanat olarak açılma ve gerektiğinde takılıp çıkarılabilmeyi sağlayan menteşeli ya da sabit kullanıma elverişlidir.

Düşey olarak hareket eden Stor Sineklik yer kayıplarını önler ve her pencereye uygulanabilir. Kolayca temizlenir. Sürme Serilerin dış yüzünde yatay olarak hareket eden Sürme Sineklik ise kapı ve pencerelerin açıldığı konuma göre ray içinde kaydırılarak, kullanımda rahatlık sağlar.


Yatay Stor Sineklikk
Geniş açıklıkların kapatılmasında kullanılan ve dikey olarak çalışan sineklik sistemidir. Stor sineklik kullanılmadığı zaman yanda toplanmak suretiyle manzaranızı kapatmaz.


Dikey Stor Sineklik

Pencerelerin kapatılmasında kullanılan ve dikey olarak çalışan sineklik sistemidir. Stor sineklik kullanılmadıpı zaman yukarda toplanmak suretiyle manzaranızı kapatmaz.

Kapı Sinekliğii
Kapı ve pencereler için farklı profillerle uygulanabilen menteşeli sineklik, istenildiğinde yaylı menteşe kullanılarak otomatik kapanma rahatlığıyla kullanım kolaylığını üst seviyeye çıkartmaktadır. Ahşap, Pvc, Alüminyum Pencerelere Uygulanma Özelliği Ekonomik ve Teknik Açıdan Çeşitli Alternatifler

Sabit Sineklik
Pvc, Ahşap, Alüminyum pencerelere uygulanma imkanı bulunmaktadır.

Menteşeli Sineklik
Pvc, Ahşap, Alüminyum pencerelere uygulanma imkanı bulunmaktadır.

Sürme Sineklik
Geniş açıklıkların kapatılmasında kullanılan ve yatay olarak sürülmek suretiyle çalışan sineklik sistemidir.

Sineklik Tamiri

Pencerelerin bina türü yapılarda önemi oldukça büyüktür. Çünkü pencereler sayesinde, evlerimizden, dışarıdaki manzarayı izleme imkanı bulabiliyor veya güneş ışınlarının evlerimizi aydınlatmasına izin verebiliyoruz. Diğer bir yandan da pencereler sayesinde, evimizi havalandırma imkanı da bulabiliyor ve bu sayede çok daha hijyenik ve huzurlu bir ortamda ev yaşantımızı sürdürebilme imkanı bulabiliyoruz. Bu nedenle de pencerelerin evler için taşıdığı önem fazlasıyla büyüktür. Ancak bazı durumlarda, pencereler ev sahipleri için birçok sorun teşkil edebilmektedir. Örneğin, eviniz otomobillerin sıklıkla geçtiği bir yerdeyse, bu durumda gün içerisinde sürekli olarak pencerelerinizin bulunduğu bölümün önünden sıkça geçmekte olan araçlar dolayısıyla toz kalkacak ve bu durum da pencerelerinizin çok daha sık kirlenmesine neden olacaktır. Bu durumdan kurtulmak için panjur sistemlerini tercih etmelisiniz. Ancak sorununuz toz değil, özellikle de havaların sıcaklaşmaya başladığı yaz dönemlerinde, evlerde açılan pencerelerden içeriye girip, evde yaşayan kişileri rahatsız eden sinekler ise, bu durumda yapacağınız en iyi şey, evinizdeki tüm pencerelere sineklik taktırmak olacaktır. Çünkü bu sorundan ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Kaliteli bir sineklik yardımıyla yaz aylarının oldukça sıcak geçtiği dönemlerde camlarınızı açmak istediğiniz anlarda iki kez düşünmenize gerek kalmayacaktır. Evinizin sıcak olduğunu hissettiğinizde tek yapmanız gereken camlarınızı açmak olacaktır. Üstelik, hiçbir şekilde sinek sorununu dert etmeden. Günümüzde modern binalarda sineklikler tercih edilmektedir. Çünkü bu tür sinekliklerin evlerde yaşadığımız günlük yaşantıyı büyük oranda kolaylaştırdığı bir gerçektir. Bu nedenle de birçok ev sahibi evlerinde ilk olarak sineklik olup olmamasına dikkat göstermektedir. Eğer siz de yaz aylarının sıcak geçtiği bir bölgede oturuyor ve özellikle de yaz aylarında serinlemek için açtığınız pencerelerden evinize sızan sineklerden şikayetçiyseniz ve yaz aylarında pencerenizden evinize sızan bu küçük sineklerden kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey, sineklik taktırmaktır. Piyasa araştırması yaparak, uygun fiyatlı ve uygun ödeme koşullarına sahip sineklikler bulmanız mümkündür. Bu tür uygun fiyatlı ve uygun ödeme koşulları ile satılan sineklikleri, ister evinizde isterseniz de ofis gibi iç mekanların pencerelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ofis gibi mekanlarda özellikle de yaz aylarında baş gösteren sineklik sorunu, hem çalışanların veriminin düşmesine neden olmakta hem de iş yerinizdeki çalışma koşullarını çok daha zor bir hale getirmektedir. Bu sorundan kurtulmak için de yine yapmanız gereken, tıpkı evlerinizin pencerelerinde, sıcak yaz günlerinde camları açtığınızda içeriye sızan sineklerden kurtulma amaçlı sineklik taktırdığınız gibi, ofisinizde de camlar açıldığında içeriye sinek girme ihtimalini sıfıra indirebilmek için sineklik kullanıyor olmanızın önemi büyüktür. Hem bu şekilde ofisinizde çalışan kişilerin sinek veya sıcaklık gibi nedenler dolayısıyla verimleri düşmeyecek ve hep birlikte çok daha rahat bir şekilde çalışma ortamı elde edebileceksiniz.

Sineklik Tamiri İçin Hangi Firma Tercih Edilmelidir?

Sineklik tamiri konusunda tercih edeceğiniz firmayı dikkatle seçmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü sineklik tamiri konusunda birçok firma hizmet vermekte ve gerçekte bu firmalardan kaç tanesinin tecrübeli elemana ve eksiksiz ekipmana sahip olup olmadığını öğrenmek ne yazık ki ilk aşamada öğrenilememektedir. Bu nedenle de yapacağınız en iyi şey, firmanın internet sitesini iyi araştırıp, sineklik tamiri konusunda size destek sunacak olan  firmanın referanslarına ve müşteri yorumlarına dikkat çekmek olacaktır. Bu sayede, kalitesinden şüphe etmeyeceğiniz, arızalı sinekliğinizi mümkün olan en kısa süre içerisinde tamir edebilecek ve bir kez daha aynı sorunu yaşamayacağınızı garanti edebilecek bir firmadan hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilir ve sinek sorunu olmadan, evinizde günlük yaşantınızı devam ettirebilirsiniz.